Vaikų kambario baldai

  Vaikų kambario interjere turėtų dominuoti lenktos linijos, lengvos šviesios spalvos, piešiniai, žaismingos detalės, aplikacijos, kurios ne tik suteikia vaikų kambariui jaukumo ir šilumos, bet kartu ir lavina vaiko vaizduotę bei mąstymą. 

  Įrenginėjant vaiko (jaunuolio) kambario interjerą svarbu atsižvelgti į baldų išdėstymą kambaryje. Nuo to labai priklauso tinkamo apšvietimo parinkimas, funkcinės zonos - žaidimų, darbo bei miegamoji. Jei tik yra galimybė, būtina patalpą suplanuoti taip, kad darbo stalas stovėtų prieš langą, kad darbo vieta būtų pakankamai apšviesta, kėdė prie darbo stalo turi būti reguliuojamo aukščio. Būtina numatyti spintas, lentynas, komodas bei stalčius susidėti rūbams, knygoms, žaislams ir kitiems daiktams. Šie baldai turi būti lengvai atidaromi, stumdomi, taip pat svarbu patikimos ir tvirtos jų konstrukcijos, kad vaikai žaisdami nesusižeistų, nesulaužytų. Spintose pakabos ir laikikliai drabužiams turi būti lengvai pasiekiami, su galimybe reguliuoti jų ir spintose esamų lentynų aukštį.  Nepatartina naudoti stiklo, ypač jei vaikai dar maži. Jei balduose yra stiklinių detalių, stiklas turi būti grūdintas ar dengtas apsaugine plėvele, kad duždamas nesužeistų.

  Vaikų kambario baldai turėtų būti gaminami iš kokybiškų medžiagų, neturėti smulkių, aštrių detalių, stačių ar smailų kampų, baldų briaunos turi būti užapvalintos, nusklembtos, poliruotos, dažytos detalės neturi nusiplauti, nusilupti, baldai turi būti lengvai valomi, atsparūs mechaniniams poveikiams. Ypač vaikų baldams tinka šviesūs pušies ir eglės masyvo baldai, tai pat įvairūs minkšti, švelnaus gobeleno baldai, kurie gali turėti prisiūtų kišenėlių, aplikacijų ir t.t. Jei vaikai yra keli, galima planuoti įvairių konstrukcijų dviaukštes lovytes - su laipteliais, ištraukiamas, atlenkiamas ir pan. Norint efektyviai išnaudoti vaikų kambario plotą, tokias lovytes galima kombinuoti kartu su rašomaisiais stalais, žaidimų zona, lentynomis ir kitais įvairios paskirties baldais. 

  Jaunuolio kambariui tiks ir sodresnės, ryškesnės spalvos, įdomesnės formos ir konstrukcijos baldai, kurie gali būti moduliniai - juos lengva keisti, stumdyti, perkomponuoti.